מדור חקירות - שתי ציפורים במכה אחת

שתי ציפורים במכה אחת

סיפור מאת : רוני נגר – חוקר פרטי
 
נפגשתי אתו בבית קפה בפתח – תקווה , בחור גבוה , בן 45 , נראה טוב בעל עסק מצליח להתקנת מזגנים , את הסיפור הכרתי משיחות הטלפון שקדמו לפגישה ,  לדבריו התגרש לפני כשנתיים , יש לו שני ילדים ואשתו לשעבר הצליחה להוציא ממנו מזונות גבוהים מהמקובל היות ורמת חייהם הייתה גבוהה וכך הוא ממשיך לשלם עד היום ,היות ולפני כשנתיים היא עבדה בחנות לקוסמטיקה בקושי חצי משרה  .
בימים אלו הובא לידיעתו כי אשתו לשעבר  עובדת עדיין באותו מקום אבל במשרה מלאה , היות והילדים גדלו קצת והוא חייב להוכיח לבית – המשפט כי הכנסתה גדלה בכדי שיורידו לו בדמי המזונות , הבעיה הייתה שבאופן רשמי היא קיבלה עדיין את אותה משכורת ויתר המשכורת לא הייתה מדווחת אלא ב " שחור " .
 
נערכנו לתצפית לעבר הבית בו מתגוררת גרושתו בבית דגן , קוטג' קטן אשר רכשה אותו עם משכנתא קטנה מיד לאחר גירושיה. ( טיפ קטן של משרד חקירות מנוסה – " צריך לדעת עם מי להתחתן אבל יותר מכך צריך לדעת ממי להתגרש " ) .
בדיוק בשעה שמונה היא יצאה ברכבה ואנו בעקבותיה , מקץ כחמישים דקות נסיעה הגיעה לדיזינגוף סנטר ועלתה לחנות הקוסמטיקה בה היא עובדת .
במהלך היום צילמנו אותה בשעת עבודתה דרך חלון הראווה באמצעות מצלמה סמויה ומידי פעם מישהו מאיתנו נכנס פנימה , הסתובב בחנות וצילם אותה באמצעות " מצלמת
כפתור " , מצלמה אשר העדשה שלה נראית ככפתור חולצה רגיל לחלוטין .
 
בשעה שש לפנות ערב , היא לקחה את תיקה , ירדה לרחוב דיזינגוף ולא לחניון כפי שציפינו והמתינה על המדרכה , מקץ מספר דקות הגיע טנדר חדיש , לא זיהינו את הנהג
אבל היא עלתה לטנדר והמשכנו אחריהם .
באחד הסיבובים הבחנתי בשלט על הדלת של הטנדר וזיהיתי את שם החברה להתקנת מזגנים של הלקוח .
התקשרתי אליו והתלוננתי : " אתה מגיע לאסוף את גרושתך ואתה לא אומר לי  " ?
" על מה אתה מדבר ? " עונה לי הלקוח , " אתה רואה אותי שם ? "
" לא , אבל טנדר עם לוגו של החברה שלך , אסף אותה ברגע זה " – תיארתי לו את הטנדר .
" תשמע , היחיד שנוהג בטנדר הזה הוא אחי שהוא גם שותף שלי , אל תעזבו אותם אני
   רוצה לדעת מה קורה "
 נסענו אחריהם עד שהגיעו לאחד הרחובות בשכונת נווה צדק בת"א , הטנדר חנה בצד הכביש ואז הבחנו בגבר שיורד מהטנדר ובאמת היה לו דמיון רב ללקוח , אותו גובה , גבר
נאה , אך יותר מבוגר ואפילו תנועותיו מזכירות את אלו של הלקוח . בלי קשר להיותי חוקר פרטי - לא היה פה ספק כי מדובר באחיו .
השניים נשענו על הדלת של הטנדר שפונה למדרכה והחלו להתנשק בלהט שלא ראיתי זמן רב , השמש החלה לשקוע והרחוב היה שקט יחסית , כך שהרגישו  די בנוח .
השלכתי את עצמי לעבר גדר שיחים סמוכה , הייתי חייב את זווית הצילום הזו ולא רציתי
לפספס את הרגע , הצלחתי לצלם אותם כדקה ( זמן רב בצילום ) כשהם מתנשקים ומתחבקים והגבר שולח ידיו לעבר מקומות שונים בגופה כאילו אין מחר .
כשהפסיקו להתגפף , המשיכו ללכת ברחוב כשהחוקר השני בעקבותיהם , אני יצאתי מבין השיחים והבחנתי בשריטות בידי , לא התייחסתי לכאב בשל הלהט לתעד את אותו הרגע .
השניים נכנסו לבניין מגורים לא הרחק מהרכב לדירה בקומה הראשונה .
 
 
סיפרתי זאת ללקוח אשר היה מבולבל לחלוטין וסיפר כי אחיו אשר להם עסק משותף שנים רבות , בהליכי גירושין בימים אלה היות ורעייתו תפסה אותו לפני כחודש
בעזרת חוקרים פרטיים בבגידה עם מישהי אחרת .
 
ידוע ללקוח על הדירה בנווה צדק , היות ואחיו שכר אותה לאחר שנפרד מרעייתו , אך לא העלה בחלומותיו הפרועים ביותר כי אחיו שהוא שותפו לעסקים וחברו הטוב מנהל רומן עם גרושתו .
אמרתי לו כי צילום הוידאו אינו משתמע לשתי פנים ותיארתי לו את רמות התשוקה הגבוהות בה נראו השניים .
ייעצתי לו שלא להגיב בשלב זה , רק לאחר שנצלם את גרושתו פעמיים נוספות כשהיא עובדת במשרה מלאה , הרי בל נשכח כי זו מטרתנו הבסיסית  , להשיג ראיות ע"מ להוריד בדמי המזונות .
אכן המשכנו במעקב יומיים נוספים , לא רצופים בכדי להראות לבית – המשפט כי זה אינו מקרה חד פעמי שגרושתו מסיימת לעבוד בשעות מאוחרות ולא ייתכן כי מקבלת שכר כל כך זעום בגין משרה זו .
צילמנו אותה פעם נוספת נוסעת בתום העבודה , עם רכבה לביתו של האח בנווה צדק
ועולה לדירתו .
מטרתו המקורית של הלקוח הושגה ואפילו לא הצטרך לנהל קרב בבית משפט היות וגרושתו הבינה כי הראיות חד משמעיות ובנוסף פחדה כי הבוסית שלה תיפגע היות ועברה על חוק מס הכנסה ושילמה יותר ממחצית המשכורת ב " שחור " , לכן ויתרה על חלק מסוים מהמזונות ונאותה לפשרה שהייתה מקובלת על כולם .
הלקוח הטיח בפני אחיו את הממצאים כי הוא יודע על הרומן עם גרושתו , לאחיו לא היה הרבה מה לומר והעניין הסתיים ( או לא הסתיים ) בשקט יחסי , הלקוח שלי ביקש ממנו
פשוט לא לעשות את הדברים בפרהסיה ושהידיעה לא תגיע ליתר בני המשפחה ושיעשה מה שנראה לו הכי טוב בשבילו .
הם המשיכו להיות שותפים בעסק ולהתראות פה ושם מחוץ לעבודה , אך יחסיהם היו קורקטיים ולא חמים ואישיים כבעבר .
היום כתשעה חודשים לאחר המעקב , עדיין נמשך הרומן בין גרושתו ואחיו של הלקוח
מה שנקרא , החיים הם הסרט האמיתי .  כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106  
 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com