מדור חקירות - לקוחה מבוקשת

לקוחה מבוקשת

ישנם לקוחות אשר מתקשרים אליך ולפתע הינך מוצא עצמך תחת חקירה צולבת , מבקשים לדעת מי אתה ומה אתה , שאלות שונות ומשונות , עד שהינם בטוחים כי הכל דיסקרטי ואתה מנסה לשכנע כי אין להם ממה לחשוש וכך לאט לאט החשדנות מתפוגגת  .
 
כזאת היתה מיכל , לאחר שתיחקרה אותי רבות , ביקשה להיפגש בדיסקרטיות ברכבי ולא בשום מקום אחר , באחת מסמטאות רח' המסגר בת"א וזאת בשעה די מאוחרת בלילה , האמנתי לה אבל היה לי חשש קל , לכן הגעתי חמוש בנשק ועם חבר ברכב נוסף למקרה שעושים לי תרגיל
 ( למרות שאין לי אויבים ) .
 
מיכל הופיעה כאילו משום מקום ונכנסה לרכבי מבלי להמתין להזמנה , לאחר מספר דקות נרגעה
והחלה בסיפורה .
 
"בעלי חושד שאני בוגדת בו , אבל אין שום דבר , הוא תמיד קינא לי ועכשיו כשהתחלתי בעבודה החדשה אני נשארת יותר שעות  והוא בטוח שיש לי משהו להסתיר ."
" פשוט כיום אני בטוחה שהוא שכר חוקרים לעקוב אחרי , אני מרגישה את זה "
 
" נו , שיעקוב אחריך ויגלה שאין כלום , בשביל מה את צריכה אותי ? " –עניתי .
" אני צריכה שתלמד אותי איך להתחמק מהם , אני רוצה שיצא מדעתו על מה שהוא עושה לי " .
סיכמנו כי אדריך אותה כיצד להתחמק מהם וכי אצלם אותם ( את החוקרים ) בשעת מעשה , כך שתוכל להראות לבעלה ולהוכיח אותו על כך שהעז לעקוב אחריה .
מקץ יומיים היא התקשרה אלי בבוקר מוקדם וסיפרה כי ערכה טיול רגלי עם הכלב והבחינה בשני
בחורים ברכב בכניסה לרחוב בו היא מתגוררת .
יצאתי ברכבי עם חוקר נוסף רכוב על גבי אופנוע ,חלפתי על פני החוקרים בחשש שמא אני מכיר אותם , אך לא זיהיתי אף אחד מהשניים .
 
כשיצאה מהבית שני הבחורים נסעו אחריה יש לומר בזהירות ובמקצועיות , הוריתי לה לנסוע כרגיל ומבלי " לשדר " כי היא יודעת על קיומם . הגענו לקניון רמת אביב והוריתי לה לעמוד בתור בכניסה לחניון , נכנסתי מאחוריה כך שחצצתי בינה לבין רכבם של החוקרים .
אמרתי לה לכשתסיים את הבדיקה הבטחונית , תחנה במהירות במקום הראשון שנקרא בדרכה , תעלה במעלית אל הקניון , תצא מאחת היציאות , תתפוס מונית ותיעלם מהמקום , אני כבר אעכב אותם עם הבדיקה הבטחונית – ואכן כך היה .
צילמתי את אותם חוקרים מתרוצצים אנה ואנה בקניון ומחפשים אותה כאשר לבסוף התייאשו וישבו בתצפית לעבר הרכב שלה .
משהגיעה אחר הצהריים , נכנסה לרכבה וחזרה הביתה . אני בטוח כי הם הבינו שהיה פה תרגיל ,
רק טיפש לא יבין זאת .
התקשרתי אליה מאוחר יותר ותידרכתי אותה לגבי אשר עלול לקרות ביום שלמחרת .
למחרת התמקמו במקום שלשה חוקרים כאשר הנוסף על גבי אופנוע והפעם רחוק יותר מביתה , לכשיצאה הוריתי לה לנסוע לדיזינגוף סנטר , בזהירות נסעתי הרחק מאחור ברכב אחר מאמש .
היא החנתה את הרכב בחניון כפי שתידרכתי אותה , הבחנתי כי שני חוקרים הולכים אחריה ואחד נשאר " לשמור " על הרכב .
היא הסתובבה מעט בין החנויות ע"מ לתת תחושה כי היא מחפשת לקנות בגדים ולהוריד את רמת הדריכות של השניים . לאחר כעשרים דקות לבקשתי נכנסה לשירותים אשר בקומה העליונה .
 
 
ידעתי כי קשה לתצפת לעבר השירותים מאותה הקומה אלא רק מקומה מתחת ובשל כך יהיו חייבים להתרחק לאחור בכדי לקבל זווית ראיה טובה . בשירותים המתין לה תיק גדול עם ביגוד שונה ממה שלבשה עד כה ומקץ מספר דקות יצאה לבושה בשמלה אחרת , כובע לראשה ותיק גדול בידה .
 
החוקרים לא התייחסו אליה כלל היות והדמות הכללית שיצאה מהשירותים היתה שונה בתכלית השינוי מהדמות שנכנסה לשירותים .
היא מיהרה לעבר היציאה , התקשרה אלי ואמרה שהיא לוקחת מונית . שני החוקרים החלו להילחץ לאחר זמן מה ונכנסו לשירותים לבדוק ושוב הבינו כי נפלו קרבן להטעיה .
המשכתי לתצפת את החוקרים ומקץ זמן מה הגיע אליהם אדם נוסף , אשר הכרתי מיד כקצין משטרה אשר שירת איתי במחלק הבילוש והמודיעין . הקצין שוחח עם החוקרים ולבסוף עזבו כולם את המקום – בו ברגע החלטתי לשנות טקטיקה .
למחרת הודעתי לה כי השטח נקי וכי אין עוקבים אחריה , היא הודתה לי ולאחר מספר דקות יצאה מהבית , נסעה לחניון בר"ג והפעם בעלה הגיע ברכב נוסף ואסף אותה .
היינו ארבעה עוקבים בכלי רכב שונים  ועקבנו אחריהם עד הגיעם לאחד המושבים באזור יבנה .
בזהירות רבה הצלחנו לאתר מחסן אשר הגיעו אליו השניים . כמסוכם מראש יצרתי קשר עם בלשי המשטרה ( ולא חוקרים כפי שחשבתי ) אשר פשטו על המקום ותפסו את מיכל , בעלה ושני סוחרים
פלסטינאים מהשטחים אשר הגיעו להעמיס סחורה .
 
לאחר שראיתי את קצין המשטרה שהכרתי מגיע לדיזינגוף סנטר הבנתי כי הוליכו אותי שולל ואין מדובר בחוקרים אלא בבלשי משטרה , התקשרתי לאותו קצין והפרטים החלו להתבהר , הלקוחה הזדהתה בפני בשם בדוי ובעלה כלל לא עקב אחריה , מדובר בזוג מהצפון אשר היה דרוש למשטרה עקב הונאת כרטיסי אשראי בהיקף גדול ורימו אזרחים רבים ותמימים ולאחר חקירה , המשטרה איתרה את מקום מגוריהם ביפו תחת שמות בדויים .
הסיבה שלא נעצרו מיד היתה כי המשטרה רצתה לבצע מעקב אחריהם ע"מ לאתר מחסן ובו עפ"י החשד נמצא רכוש רב של מוצרי חשמל ומחשבים אשר נקנו בכרטיסי אשראי מזוייפים .
למזלי הטוב קיבלתי את מירב התשלום ממנה מראש ובמזומן ובאשר ליתר שעות המעקב ראיתי בזאת סיוע לטובת המשטרה , קצת ציונות לא תזיק .
 
 

כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106 
 

 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com