מדור חקירות - לפקח על הפקח

לפקח על הפקח

בשעה 06:30 התמקמנו בסמוך לביתו של יוני פלג , בית לא גדול בקומה רביעית בבנין ישן בסמטה במרכז אחת הערים בדרום הארץ . כעבור כעשרים דקות הוא יצא והלך ברגל לבית העיריה כדי להחתים כרטיס לתחילת עבודתו כפקח בעיריה .
לאחר מכן יצא ונכנס לרכב הפיקוח אשר הוריד אותו באחד מאזורי התעשיה בעיר , שם
אמור היה להסתובב במשך היום ולרשום דו"חות חנייה ודו"חות לעסקים . היה קשה להסתובב אחריו כל היום בשמש הקופחת , הולך לאט , עוצר ושוב ממשיך , אני אחריו ברגל , מחליף חולצות מידי פעם ומשקפיים ועוקב נוסף רכוב ע"ג אופנוע מלווה אותנו שמא הפקח יעלה על רכב כלשהו .
כך העברנו את כל הבוקר והצהריים , כשהוא עצר לאכול , אכלנו , כשהוא התיישב לנוח , נחנו וכך התנהלנו אחריו כל היום .
סמוך לשעה שתיים בצהריים נכנס לחדר שירותים בבניין משרדים ויצא לאחר שפשט את מדי הפקח והחליף לחולצת צווארון רגילה .
רכב פרטי הגיע ואסף אותו , ברכב היו זוג , בחור ובחורה , עליתי מיד לאופנוע של העוקב הנוסף ונסענו בעקבותיהם עד הגיעם לבית דירות גדול באחת השכונות הרחוקות בעיר .
השלשה נכנסו פנימה והבחנו כי עלו לקומה שביעית , במרפסת הדירה היה תלוי שלט גדול : " דירה למכירה " ומספר טלפון של משרד תיווך . התקשרתי למספר הרשום ואמרתי כי ראיתי את השלט ואני מעוניין לראות את הדירה , הפקידה ענתה לי כי סוכן שלהם אמור להגיע עם זוג לדירה הזו , שאלתי לשמה , אמרתי תודה וניתקתי .
עליתי אל הדירה ובמעלית הפעלתי את המצלמה הסמויה בתיק הקטן שנשאתי , נקשתי כאילו בהססנות על הדלת אשר נפתחה ע"י יוני פלג הפקח : " אורית מהמשרד שלכם שלחה אותי לכאן בקשר לדירה , אני יכול להמתין בחוץ אם תרצה " – אמרתי .
 
" יש לכם התנגדות שהוא יצטרף לראות את הדירה ? " שאל יוני את בני הזוג ומשענו בשלילה הוסיף : " רק תחתום לי על התחייבות שלא תעקוף את המשרד ותקנה את הדירה
ישירות מהמוכר , זה הליך רגיל " . חתמתי לו על המסמך , הסתובבתי עימם בדירה , שמעתי את הסבריו המלומדים וכמובן הכל תועד במצלמה הסמויה " .
בתום הסיור בבית אמרתי לו כי אני מעוניין לראות עוד דירות ולא אכפת לי עוד היום כי הקדשתי את היום לחיפוש דירה היות ואשתי בעבודה ולא יכולה להתפנות לכך וכשיהיה משהו רציני על הפרק , אביא אותה לראות .
 " אין בעיה אני אעשה כמה טלפונים ונראה אם אני יכול להראות לך עוד משהו " – ענה יוני ולבסוף סיכמנו לראות עוד דירה בשכונה אחרת של העיר .
אמרתי לו כי נזמין מונית על חשבוני היות ואני בלי רכב , יוני הוציא מכשיר מירס מחגורת מכנסיו ושאל מישהו באם הוא יכול להגיע ולהקפיץ אותנו .
" חבל על הכסף שלך , הזמנתי רכב של הפיקוח בעיריה הוא יקח אותנו , אני עובד בבוקר
כפקח וכעבודה נוספת בתיווך " .
" כל הכבוד על החריצות " אמרתי לו .
 
לאחר כעשר דקות הגיע רכב הפיקוח של העיריה והסיע אותנו לכתובת השניה כשהעוקב הנוסף מצלם אותנו מרחוק ונוסע באפנוע בעקבותינו , שוב החתים אותי יוני על כתב התחייבות ונכנסנו לדירה . שם תוך כדי שהוא מראה לי את המקום הוצאתי ממנו פרטים נוספים , כמה זמן הוא עוסק בתיווך , אחוזי רווח וכו' .
בתום הסיור בדירה הגיע שוב רכב הפיקוח ואסף אותו ואני כביכול הלכתי לדרכי , שמתי מהר קסדה ונסענו בעקבותיהם , הבחנו כי יוני החליף שוב חולצה למדי הפקח וירד בעיריה , העוקב הנוסף נכנס איתו פנימה וצילם אותו במצלמה סמויה כשהוא מחתים את
כרטיס הנוכחות בשעה 17:10 בדיוק .
למחרת התקשרתי אליו לטלפון מתוך כרטיס הביקור שמסר לי ואמרתי לו כי אני רוצה ביחד עם אשתי לראות עוד כמה דירות . הוא חזר אלי ( לטלפון סלולארי מיוחד שאני מחזיק בדיוק בשביל עניינים שכאלו )  ואמר כי יש לו שתי דירות להראות לי .
הצבתי בפניו עובדה כי אני יכול להגיע עם אשתי למחרת בבוקר היות והיא הולכת לבדיקה רפואית אז אפשר לאחר מכן .
יוני לא גילה כל התנגדות וקבענו בשעה 11:00 בבוקר בכתובת מסויימת , הגעתי עם חוקרת , שנינו מצויידים במצלמות סמויות , האחת בפאוץ' שהחזקתי והשניה בתיק צד
נשי ותמים למראה , הסתובבנו בדירה , החלפנו רשמים והתכוננו לנסוע לדירה השניה .
יוני שוב קרא במכשיר המירס לחברו מהפיקוח אשר " הקפיץ " אותנו לכתובת השניה
כשמיודענו העוקב עם האופנוע מצלם אותנו עולים ונוסע בעקבותינו .
 
הפעם הנהג של רכב הפיקוח לא עזב אלא הצטרף אלינו ולאחר שסיירנו בדירה וקישקשנו עימו , נפרדנו ממנו לשלום והבטחנו כי נהיה בקשר ( לא מסוג הקשר שהוא התכוון ) .
 
ערכתי את כל הממצאים והגשתי אותם למנכ"ל העיריה אשר בעצם ביקש את העבודה עקב מידע שהגיע אליו בנושא ומלבדו אף מנהל בכיר או זוטר לא ידע על פעילות זו .
 
מנכ"ל העיריה ממש רתח : " אם היה מגיש בקשה לעבודה נוספת עקב מצב כלכלי קשה , לא הייתי מסרב לו , אבל אותי מרגיז שהפקח הזה מאוד ותיק עם משכורת מכובדת ובשעות העבודה לאחר שמחתים כרטיס , עוסק בעבודה נוספת וחופפת עם הכנסה נאה ביותר ועוד מסית ומפעיל עובדים אחרים , המקרה הזה יהיה מייצג למען יראו וייראו " .
 
 

כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106 
 

 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com