מדור חקירות - כדור שלג

כדור שלג
סיפור מאת : רוני נגר – חוקר פרטי
 
עשיתי ככל יכולתי לנסוע לאט לאט , נראה כאילו מעקב אחר משאית הינו הדבר הקל בעולם ,
אך זה מטעה , קשה מאוד לעקוב אחר משאית דווקא בשל איטיות נסיעתה ולעשות מאמץ שלא לעקוף אותה , שלא להזכיר כי משאיות החלוקה עוצרות לפרוק סחורה היכן שמתחשק להן ולנו החוקרים אין מקום לעמוד בתוך התנועה הצפופה .
 
המשאית אשר הייתה עמוסה בתמרוקים ומוצרי קוסמטיקה עצרה סמוך לחנות כל – בו קטנה בת"א , עצרתי במהירות בחנייה כפולה כשלושים מטר אחריו והחלתי לצלם , חוקר פרטי נוסף אשר היה רכוב על גבי אופנוע עבר אל המדרכה ממול . נהג המשאית ירד עם שני קרטונים קטנים , נכנס לחנות , הניח אותם על הדלפק וחזר אל המשאית , בעל החנות יצא אליו והושיט לו מספר שטרות אל החלון.
 
חברת קוסמטיקה גדולה שכרה את שרותי בעקבות מידע כי הנהג אשר עונה לשם גדעון ועובד במקום כשנה עוסק במכירה באופן פרטי של מוצרי קוסמטיקה מתוצרתם , החקירה החלה לפני כחודש ובמהלכה חשפנו כי אותו נהג " עובד " בשיתוף פעולה עם אחד המחסנאים והם מסדרים את הרשימות כך שלא נראה חוסר במוצרים .
 
עד עתה הכול היה במסגרת חקירה סמויה וכעת הגיע שלב איסוף הראיות . הייתה בידנו רשימה של
מסלול הנסיעה של אותו נהג והחנויות אשר הוא אמור לספק להן סחורה , בית הכול – בו לא היה כלול ברשימה ונראה היה כי הנהג ביצע מכירה פרטית וגם צולם מקבל כסף ובלשון "מקצועית" של בלש פרטי - גנב סחורה ומכר אותה .
עקבנו אחר גדעון הנהג מספר ימים וגילינו כי לפחות פעם ביומיים הגיע לחנות אשר לא הייתה ברשימה ובאופן רשמי החברה לא סיפקה לה סחורה , גדעון תמיד היה מוריד קרטון או שניים
לא יותר , אך בהתחשב בעובדה כי מוצרי קוסמטיקה ובשמים הינם מוצרים לא זולים , קרטון
קטן שכזה שווה הרבה כסף .
 
באחד הימים בתום יום העבודה החנה גדעון את המשאית ברחבת עפר לא הרחק מביתו ונעל אותה ,
לפני שעזבנו אמרתי לחוקר השני כי יציץ לתוך המשאית לבדוק באם נותרה סחורה כלשהי , החוקר
חזר אלי ואמר כי הבחין בערימת ניירות במושב ליד הנהג ובמסמך הראשון היה נוסח של מודעה כלשהי . טיפסתי אל המשאית והבחנתי במסמך דרך החלון , קרבתי את הכתוב באמצעות המצלמה
וצילמתי .
מאוחר יותר במחשב הצלחתי להגדיל את המודעה ולהפתעתי היה רשום כי מוצע למכירה מלאי של מוצרי קוסמטיקה במחירים ללא תקדים ובסוף המודעה צוין מספר טלפון סלולארי וכתובת דואר אלקטרוני .
עכשיו היה עלינו לאתר היכן פורסמה המודעה , ערכנו חקירה בסביבות מגוריו של גדעון , מרכזים מסחריים , קופות חולים , לוחות מודעות , אך לשווא .
לאחר מספר ימים הבזיק בי הרעיון ( אשר בדיעבד היה מובן מאליו ) כי ייתכן והמודעה פורסמה באחד האתרים באינטרנט ובשל כך גדעון הוסיף כתובת דואר אלקטרוני .
היות ואינטרנט זהו העיסוק השני שלי ( אחרי ניהול משרד חקירות כמובן ) , החלתי בחיפושים ברשת האינטרנט באמצעות מנועי חיפוש שונים , בפורטלים אשר קשורים לקוסמטיקה ובאתרים אשר מציעים למכירה " סטוקים " של מגוון מוצרים , תוך שאני מקליד מילים מתוך המודעה שפרסם גדעון ולאחר עבודה מפרכת של מספר שעות , איתרתי את המודעה באחד מאתרי
ה " סטוקים " אשר מציע למכירה מוצרים שונים במכירה סיטונאית .
 
 
 
קראתי את המודעה ונדהמתי לגלות כי גדעון מציע סחורה בכמות לא מבוטלת בכלל והרי מהיכן יש
ברשותו כמות גדולה כל כך , לא ייתכן כי הצליח לאסוף כמות שכזו מגניבות קטנות יחסית מידי פעם .
הפעלתי את מכשיר ההקלטה והתקשרתי אליו לטלפון סלולארי לא מוכר אשר פרסם במודעה , וסיפרתי לו שאני עתיד לפתוח חנות לבגדי נשים בראשון לציון וכשראיתי את המודעה שלו עלה לי רעיון לשלב בחנות מוצרי קוסמטיקה בנוסף לביגוד , קבענו להיפגש בערב למחרת .
אל הפגישה הגעתי ביחד עם בלש פרטי נוסף אשר הצגתי אותו כגיסי , התקנו מצלמה סמויה בתוך תיק , ומצלמה נוספת בכפתור החולצה אשר לבשתי , הפגישה תועדה והוקלטה , הצלחנו לרכוש את אמונו
של גדעון אשר הראה לנו דוגמאות מהמוצרים ופירט בפנינו את הכמויות של כל מוצר ומוצר ומרוב
התאווה שלו למכור ולהיפטר מהסחורה לא חשד בדבר .
 
נפגשתי עם מנכ"ל חברת הקוסמטיקה ע"מ להתייעץ לגבי הצעדים בהמשך והתברר כי לפני כתשעה חודשים דהיינו כשלשה חודשים לאחר שגדעון החל את עבודתו בחברה , אירעה פריצה למחסנים
ונגנבה כמות גדולה של סחורה , כעת עלה החשד כי גדעון קשור לפריצה וכי מדובר בעצם באותם מוצרים שנגנבו .
ייעצתי למנכ"ל לשתף את המשטרה בעניין וכי עלי להמשיך ולבצע את העסקה עם גדעון ובשיתוף
המשטרה ואכן כך היה .
שכרתי לשבוע מחסן גדול באחד המושבים ליד רעננה , הזמנתי שלט בגודל בינוני , הכי פשוט שיש
ובו נכתב שם של חברה דמיונית לבגדי נשים .   
הזמנתי את גדעון לפגישה במקום ומסרתי לו מקדמה על החשבון בכסף מזומן ( אשר סומן ע"י המשטרה ) וקבענו להיפגש כשבוע מאוחר יותר לקבלת הסחורה .
לאחר כשבוע במועד שנקבע , מיקמתי מצלמה סמויה מטעמי בחצר הקדמית של המחסן ( לא סומך על אף אחד ) ובלשים של המשטרה התמקמו מסביב באופן סמוי כשאחד הבלשים " עבד " על טרקטור בשטח החקלאי מאחורי המחסן כך שיכל להיות בקשר עין ישיר עם הנעשה .
גדעון הגיע למקום עם עוד בחור לא מוכר ברכב מסחרי חדיש יחסית ונכנס ב " רוורס " עד לפתח
המחסן . הסחורה כולה הורדה מהרכב אל המחסן , עמדתי מחוץ למקום היכן שכל המצלמות יכלו
לתעד את שנעשה , ספרתי את הכסף , מסרתי אותו לידיו של גדעון , נפרדנו לשלום בלחיצת יד
וכשעלה אל הרכב עם הבחור השני , הקיפו אותו הבלשים ועצרו אותו .
כמובן שבנוסף לתיעוד ע"י המצלמות , הכסף אשר סומן באבקה זוהרת אשר לא נראית לעיין רגילה
נמצא ברשותו , טכנאי זיהוי פלילי צילם את כל הסחורה לפרטיה והיא הוחזרה בו במקום לחברת הקוסמטיקה אשר שלחה משאית עם נהג אמין יותר , גם הטוב שבעורכי הדין לא יכול להוציא אותו מהראיות החד משמעיות שנאספו . חודשים מאוחר יותר התגלה לי כי קיבל הקלה משמעותית בעונש היות וחשף את כל חברי הכנופיה אשר פרצו למחסן החברה .
אכן בתחילה חשבנו כי מדובר בגנב קטן אשר מצא עיסוק צדדי נוסף ע"מ להתפרנס ולא ציפינו כי
כדור השלג יתגלגל ויגיע למימדים שכאלו ועוד מהצצה חטופה במשאית אשר הביאה להתפתחות הדרמטית , מה שמוכיח כי האמת תמיד מצויה בפרטים הקטנים . 
כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106  
 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com