מדור חקירות - חד וחלק

חד וחלק

אריק הינו איש עסקים מצליח אשר בנה את עצמו בשתי ידיו תוך התמדה ועבודה קשה , כיום יש לו מספר סניפים ברחבי הארץ בתחום המחשוב . אריק מלקוחותיי הנאמנים ביותר, נעזר בי רבות בעבר בנושאים של חקירות כלכליות בעיקר. מספיק בשביל שנתלוצץ על כך שהוא יכול להיות חוקר פרטי אצלי במשרד. ערכתי מעקבים אחר מספר עובדים שלו וחקרתי עובדים אחרים בעקבות מקרה גניבה באחד הסניפים , כ"כ התקנתי לו מצלמות גלויות וסמויות וכיום יש לו שליטה על הנעשה בכל הסניפים .
 
כשהתקשר אלי , קולו נשמע לא כתמול שלשום וביקש מיד להיפגש , כמובן שעוד באותו היום פגשתי בו
והבנתי מדבריו כי משהו מוזר בהתנהגותה של רעייתו בתקופה האחרונה . רעייתו עובדת איתו ויש לציין כי היא מנהלת את הסניפים ביד רמה ודומיננטית מאוד בהתנהלות של העסק . לא היה לו משהו ממשי לומר לי אך ביחסים האישיים ביניהם וההתנהלות שלה בייחוד בסניף בעיר שדרות מחשיד משהו .
 
לאחר כשבוע כשהייתה אמורה לערוך ביקורת בסניף בשדרות, אני, בשילוב חוקר פרטי נוסף, עקבנו אחריה משעות הבוקר . בשעה עשר יצאה לכיוון דרום ומקץ כשעה וחצי הגיעה לשדרות ונכנסה לסניף חנות המחשבים ונראתה יושבת במקום ועסוקה בניירת ושיחות עם העובדים במקום .
 
לקראת השעה שתיים בצהריים התקשר אלי אריק ואמר כי שוחח עם רעייתו והיא הודיעה לו כי היא יוצאת לאכול לזמן מה ואח"כ חוזרת לסניף להמשך עבודה . היא תמיד מודיעה לו היות והיא חוששת כי הוא עלול להביט בנעשה בחנות באמצעות המצלמות .
אכן לאחר כרבע שעה יצאה לבדה ברכב ונסעה לאזור התעשייה בשדרות , נכנסה לחניון תת קרקעי של סופרמרקט גדול במקום , יצאה מהרכב והלכה לכיוון הכניסה לסופרמרקט , חשבנו כי היא ניגשת לערוך קניות לעובדים בסניף כשלפתע שינתה את כיוון הליכתה ונבלעה בתוך ג'יפ גדול כאשר היא מתיישבת במושב האחורי .
אני ישבתי ברכבי וצילמתי את המתרחש כאשר חוקר פרטי שני הלך אחריה רגלית כפי שעושים במקרה שכזה ומיד כשהג'יפ עזב יצאתי אחריהם כשהחוקר השני רץ לרכבו והצטרף אלי מאחור .
לאחר נסיעה של כעשר דקות הג'יפ הגיע לקיבוץ לא הרחק משדרות , רעייתו של אריק ירדה עם גבר אשר נראה צעיר ממנה בכמה שנים טובות ונכנסו למתחם צימרים בקיבוץ . לא יכולנו להיכנס עימם לקבלה ע"מ שלא לעורר חשד אך הצלחתי לצלם אותם עומדים בקבלה דרך דלת הזכוכית במקום ואת הבחור משלם באמצעות כרטיס אשראי.
השניים יצאו מהמשרד והלכו בתוך שבילי הקיבוץ עד הגיעם לצימר במקום ונכנסו פנימה תוך שהחוקר השני מצלם אותם מבינות לעצים .
תפסתי את ראשי בשתי ידי ולקחתי נשימה ארוכה , הצטערתי מאוד בשביל אריק היות והכרתי אותו זמן רב וחשבתי איזו אכזבה תהיה לו כשתתברר לו המציאות . לבסוף החלטתי שלא להתקשר אליו אלא בסוף המעקב ע"מ שנוכל להשלים את המלאכה באופן רגוע ומקצועי .
מקץ כשעה וחצי יצאו השניים , נכנסו לג'יפ והחלו בנסיעה , הבחור החזיר אותה לרכב בחניון התת קרקעי של הסופרמרקט והחלטנו לעזוב אותה במקום ולהמשיך במעקב אחר הבחור בכדי לראות לאן יוביל אותנו .
הבחור הגיע למרכז העיר בשדרות ונראה מחנה את הג'יפ הגדול והחדיש על המדרכה בחזית מסעדת
בשרים גדולה ונכנס פנימה , נראה עפ"י מעשיו במקום כי הוא מנהל או בעלים של המסעדה וחשוב מכך
הבחנו כי מיקום המסעדה הינו במרחק של כחמישים מטר מסניף חנות המחשוב של הלקוח ורעייתו .
 
התברר כי אריק מכיר את הבחור היות והוא עצמו ורעייתו אוכלים במסעדה זו כשהם מבקרים בחנות בשדרות , אריק היה ממש בהלם , תמיד שמע ממני סיפורים ואמר כי יש לי עבודה מעניינת והוא לא מבין כיצד הדברים הללו מתרחשים בקלות יתרה והינה הוא הקורבן הפעם , הוא הרגיש נבגד גם בהיבט האישי ביותר וגם בהיבט העסקי , הרי רעייתו מנהלת איתו את העסק ובצורה די טובה יש לומר .
 
אריק שמר את העניין בבטן כשבוע ולאחר מכן החליט לספר רעייתו הכול ובאותה נשימה להודיע לה כי הוא מעוניין להתגרש ולחלק את הרכוש כולל חלקה בעסק באופן שוויוני , הוא כל כך נעלב והיה פגוע שלא היה מעוניין לשמוע אותה ואת התירוצים שלה כלל , פשוט לחתוך וזהו מבלי להוסיף כאב מיותר . 


  
כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106 
 

 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com