מדור חקירות - זווית אחרת

זווית אחרת

בעולמו של בלש פרטי , פעמים רבות חקירה מתחילה בכיוון אחד ומסתיימת קצת שונה ממה שתכננת , לפני כחצי שנה ישבתי עם חוקר פרטי נוסף בסמוך לגן ילדים כאשר היינו אמורים לערוך תצפית לעבר מפעל טכסטיל אשר אחד הבעלים הצהיר כי אינו עובד על מנת שלא לשלם מזונות לגרושתו , ישבנו בשני כלי רכב והמתנו לו שיגיע למקום .
בסמוך לשעה 11:00 אנו מבחינים במנהלת הגן אשר יוצאת מגן הילדים לבושה בלבוש פרובוקטיבי למדי , הולכת ברגל ונכנסת למפעל אשר תצפתנו לעברו , מיד הגיע הבחור אשר היינו אמורים לעקוב אחריו , נכנס למפעל , מנהלת הגן עלתה אליו לרכב ומיד יצא שוב .
החלטנו לעקוב אחר השניים אשר הגיעו לפארק גדול במערב ראשון לציון , הבחור החנה את הרכב
והשניים החלו לעסוק במלאכת האהבה במרץ רב ( טוב , צריכים לחזור לעבודה ) .
השניים סיימו את עיסוקם מהר יחסית ולמרות שזו לא מטרת המעקב העיקרית , צילמנו מספר דקות ממרחק את הנעשה ברכב .
הבחור חזר אל המפעל , הוריד את מנהלת הגן בסמוך ונכנס פנימה אל מתחם המפעל .
המתנתי זמן מה ונכנסתי אחריו , ביקשתי מהפקידה להיפגש עימו ולבסוף מצאתי עצמי יושב במשרדו , הצגתי עצמי כבעל חנות לייבוא בגדי נשים מחיפה וכי אני מעוניין לקנות בדים בארץ ,
הצגתי בפניו כרטיס ביקור מתאים אשר הוכן מראש ורכשתי את אמונו , הבחור סיפר לי על המפעל
הציג בפני מחירים , וערך לי סיור במקום ע"מ שאתרשם מהבדים אותם הוא משווק ועוד הוסיף פרטים רבים אשר סיבכו אותו מאוחר יותר בבית המשפט לענייני משפחה , כך הוכחנו כי הוא עובד
, מנהל חברה בפועל ולא כפי שהצהיר ע"מ להתחמק מתשלום המזונות .
 
מבחינתי החקירה הייתה גמורה , נותר לי להישאר על מנת לצלם אותו יוצא מהעבודה בסוף היום .
המשכנו בתצפית במקום ובשעה ארבע אחר הצהריים הגיע לחזית גן הילדים גבר אחר נוהג ברכב וצפר מספר פעמים , מנהלת הגן יצאה בריצה ונכנסה אל הרכב . מהחקירה שערכנו מאוחר יותר התברר כי מנהלת הגן נשואה ומי שהגיע לקחתה זהו בעלה .
 
התלבטתי באם לספר ללקוחה שלי על מעללי הגרוש שלה והחלטתי שבשלב ראשון אין צורך
היות וגם כך מטרת החקירה הייתה להוכיח כי הגרוש שלה עובד , היה לי חשש שמא כנקמה תיפנה לבעלה של מנהלת הגן ותהרוס חיים של משפחה נוספת למרות שהייתה סיבה מוצדקת לכך .
 
כשמסרתי ללקוחה שלי את ממצאי החקירה , גילתה לי כי הייתה בטוחה שהגרוש שלה ייפול בעניין המזונות היות ואחותה מספרת לה כי רואה אותו כמעט כל יום מגיע למפעל עם הג'יפ הגדול שלו
( אשר כמובן לא רשום על שמו ) .
שאלתי את הלקוחה אם אחותה גרה בסמוך והיא ענתה לי : " לא , לאחותי יש גם עסק קרוב מאוד למפעל של בעלי לשעבר והיא מספרת כל מה שהיא רואה , היא מנהלת גן ילדים מצליח ויש לה שלוש גננות במקום " .
גם בלש פרטי לעיתים רחוקות מצליח להיות מופתע . זה אף פעם לא קרה לי , אבל כמעט נפלתי מהכסא , איך לא עליתי על זה ?! , לאחר התלבטות בת
מספר שניות אמרתי ללקוחה : " אחותך מספרת לך את כל מה שקורה במפעל ? אני אספר לך את מה שרואים מהמדרכה ממול ולאחותך פשוט קשה לראות מהמקום בו היא נמצאת " .


 
כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106 
 

 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com