מדור חקירות - הטיול

הטיול

מאת : רוני נגר – חוקר פרטי
 
הסיפור הינו אמיתי לחלוטין – שמות המעורבים והמקומות שונו ע"מ למנוע זיהוי .
 
החניתי את רכבי בחניה וניגשתי אל שער הכניסה אל המסלול לאורך אחד הנחלים אשר במזרח רמת הגולן , קצת אחרי קרית שמונה , חוקר פרטי נוסף המתין לי בשער ונכנסנו פנימה .
החלנו בהליכה לאורך הנחל ולמרות החום הרב לא הרגשנו בדבר , השבילים היו מוצלים ע"י שיחים גדולים והרבה צבע ירוק מסביב . תנועת המטיילים היתה ערה היות ומדובר בחודש אוגוסט , שמרנו על מרחק קצר מקבוצת מטיילים אשר היו היעד למעקב שלנו או יותר נכון למדריך ולבחורה נוספת בשם רויטל .
 
רויטל עבדה שנים רבות כמנהלת מחלקת כח אדם בחברת מזון גדולה ובין יתר תפקידיה היתה אמונה על רווחת העובדים והיתה מארגנת טיולים , מתנות בחגים , ימי כיף וכו' .
בעלה של רויטל מהנדס אלקטרוניקה במקצועו כמעט תמיד הצטרף לטיולים ולימי הנופש מטעם עבודתה של רעיתו , אך לאחרונה חש כי ישנה מערכת יחסים מיוחדת בינה לבין מדריך טיולים אשר עבד בסוכנות נסיעות  ודרכו התבצעו ההזמנות . הקשר של רויטל עם המדריך ועם סוכנות הנסיעות היה קשר הדוק במשך שנים רבות והתבטא בקשרים אף מחוץ למסגרת העבודה , אך לבעלה לא היה אכפת .
לטיול הזה אשר ארך שלשה ימים החליט ביחד איתי כי לא ייצא ע"מ לבדוק חשדות אלו וטען כי אינו מרגיש בטוב ולאור מחויבות בעבודה אין זה הזמן המתאים לצאת לחופשה ולכן נשאר עם שני ילדיהם בבית ורעיתו יצאה לטיול עם חבריה לעבודה .
 
עקבנו אחרי חבורת המטיילים מחברת המזון , היה זה היום הראשון לטיול ולאורך מסלול ההליכה בנחל לא הבחנו במהלך חריג כלשהו . רויטל היתה עסוקה בשיחות ערות עם חבריה לעבודה ובהקפדה על לוח זמנים , עצירה לשם ארוחת צהריים וכו' . ומלבד שיחות קצרות עם המדריך לא היתה התנהגות יוצאת דופן .
 
בסוף אותו יום הגיעו קבוצת המטיילים לאחד הקיבוצים בגולן קצת לפני חצור הגלילית והתפזרו בצימרים אשר נשכרו ככל הנראה מראש , הצימרים היו בתי עץ מסודרים בשורות , ומהשורה הראשונה של בתי העץ ניתן לראות את אגם הכינרת במלוא יופיו והדרו .
היות והקבוצה מילאה את השורה אשר צופה אל הכינרת , ויתרנו במתכוון על מיקום זה ושכרנו את בית העץ במרכז השורה השניה העורפית אשר איננה איכותית מבחינת מיקום , אך ממקום מושבנו שלטנו על הכניסות לבתי העץ של קבוצת המטיילים .
בשעה מאוחרת יותר נראו חברי הקבוצה מכינים בר- בי – קיו על רחבת הדשא בין בתי העץ, יש לציין כי היו מאורגנים היטב זאת כנראה הודות לרויטל אשר ניצחה על הארוע , ולמרבית האירוניה אף הזמינו אותנו להצטרף ואף את האורחים האחרים אשר התאכסנו בבתי העץ הסמוכים .
במשך כל הערב לא הורדנו מבטינו מרויטל והמדריך ושמרנו על קשר עין מתמיד עם השניים ( אי אפשר לדעת מה יתפתח ) .
 
חששותינו התבדו ולא ארע דבר עד לסיום הערב בו פרשו מרבית האנשים לישון , ומקצתם ( הצעירים שבהם ) נשמעו אומרים כי הם הולכים לחפש איזה פאב בסביבה .
המדריך נכנס לצימר בו התגורר ביחד עם מטייל נוסף אשר הגיע עם בנו , ורויטל נכנסה לצימר בו התגוררה כנראה לבדה אשר היה מרוחק כשלשה בתים מהצימר של המדריך .
מחלונות בית העץ שלנו יכולנו לשלוט על כל שורת הצימרים של הקבוצה , הכנו קפה , את המצלמות והמתנו.
קרוב לשעה רבע לשתיים לפנות בוקר הבחנו כי דלת בית העץ של המדריך נפתחת והמדריך נראה יוצא , הפנסים ברחבת הדשא היו עדיין דלוקים כך שניתן להבחין היטב בתווי פניו .
 
 
המדריך נראה מהלך יחף וכאילו בטבעיות לעבר בית העץ בו התגוררה רויטל , נקש מספר פעמים ע"ג הדלת אשר נפתחה קמעה ונבלע פנימה  ( אמנם מצב לא נעים כלל , בכל זאת חייכנו בשביעות רצון על כי הצלחנו "להביא בינגו" ).
ידענו כי היות והשניים יהיו תמיד עם אנשים נוספים והמולה סביבם יקשה עליהם להתראות ביחידות , אם אכן קיימת מערכת יחסים בין השניים ולכן סברנו כי שעות הלילה פוטנציאליות יותר להתרחשות ואכן לא התבדנו .
היינו צריכים להשאר ערים עד שיצא המדריך מביקורו אצל רויטל ולצלם זאת ע"מ להוכיח את משך הזמן בו שהה במקום ואכן בשעה חמש לפנות בוקר כשהשחר הפציע נראה המדריך יוצא מבית העץ במהירות וניגש לבית העץ בו הוא מתגורר .
 
הספקנו לישון כשעתיים וחצי ובשעה שמונה בדיוק כבר אכלנו ארוחת בוקר תוך שאנו צופים בקבוצה אשר החלה בהתארגנות ועליה לאוטובוס .
 
עקבנו אחר האוטובוס אשר הגיע לעיר צפת , נהג האוטובוס החנה בחניון סמוך לעיר העתיקה ביחד עם אוטובוסים נוספים . הקבוצה ירדה והחלה לשוטט בינות לבתי האבן הישנים בסמטאות האומנים בגלריות השונות .
המטיילים נחלקו למספר קבוצות קטנות כאשר כל קבוצה הלכה לכיוון אחר , רויטל והמדריך הלכו יחד  וניגשו למספר גלריות לתמונות ולפסלים כשאנו בעקבותיהם, מקץ כמחצית השעה נראו השניים חוזרים על עקבותיהם וניגשים לכיוון האוטובוס , נהג האוטובוס ישן במקום והמדריך העירו ושוחח איתו , כנראה שכנע אותו ללכת למקום אחר .
המדריך ורויטל נכנסו לאוטובוס ונעלו את הדלתות , המתנו זמן מה , החוקר השני עלה על כתפי ובזהירות מירבית הציץ פנימה לתוך האוטובוס , השניים נראו עסוקים בחיבוקים וליטופים הדדיים .
הכנסנו מצלמת וידאו לתוך תיק סמוי מיוחד ע"מ שאיש מהעוברים והשבים לא יבין את פשר מעשינו במקום .
החוקר השני שוב עלה על כתפי וצילם באמצעות התיק את שנעשה .
השניים פרסו שמיכה בין שתי שורות המושבים במרכז האוטובוס כך שבמבט ראשון לא ניתן לראותם ופשוט ללא צורך בהסברים מיותרים עשו את המוטל עליהם .
ככל הנראה לא התעייפו כל כך מהפעילות בלילה והיו צריכים להמשיך ולנצל כל רגע פנוי ( אנחנו כן התעייפנו ) . 
בתום הטיול התמונות והצילומים היו ערוכים ומוכנים והיה לרויטל הכבוד לצפות בהן ,היא לא ציפתה לכך בחלומותיה השחורים ביותר וכמובן היה זה הסוף לחיי הנישואין והשניים התגרשו . המדריך גם הוא נשוי אך לרעייתו ככל הנראה אין מושג על מעלליו עד היום .


 
 

כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106 
 

 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com