מדור חקירות - אויב בבית

אוייב מבית
 
הסיפור הינו אמיתי לחלוטין – שמות המעורבים והמקומות שונו ע"מ למנוע זיהוי
 
לדני ורעייתו אירית היה בית קפה מהודר ויפה באחד מרחובותיה המרכזים של תל – אביב . סלבריטאים שונים ומשונים מהברנז'ה נהגו לפקוד את בית הקפה בעיקר בשעות הבוקר והערב המאוחרות , מרבית הלקוחות היו קבועים ולבני הזוג הייתה עדנה כלכלית
בניהול בית הקפה . אירית ניהלה בפועל את העובדים והמלצריות והייתה מופקדת על הנהלת החשבונות ואילו דני עזר בניהול והיה יוצא הרבה לפגישות עם ספקים ואחראי על השיווק והרכישות .
את דני הכרתי כשביקש ממני להתקין ארבע מצלמות גלויות במקום , מעל לקופה , בדלת הכניסה , ברחבת השולחנות ובמטבח מאחור , המצלמות היו מחוברות למחשב אשר הקליט את הנעשה במקום עשרים וארבע שעות ביממה כשדני מידי פעם בשעות הערב היה צופה במה שנעשה יום או יומיים קודם לכן .
 
כשנה לאחר שהתקנתי את המערכת , קרא לי דני וסיפר כי לאחרונה שם לב כי בעת שהוא מביט במסך המחולק לארבע ורואה בו זמנית את הנעשה בכל המקומות , רעייתו נעלמת מאזור פנים בית הקפה ובאותו הזמן גם הטבח הראשי , נעלם משטח המטבח המצולם , וכשאחד חוזר למסך לאחר מספר שניות השני מופיע גם .
" אבל כולם יודעים שיש מצלמות והכול מוקלט " – אמר דני .
" כן , בגלל זה הם מקפידים שלא להראות יחד במקומות המצולמים , אם בכלל יש משהו  
   ביניהם " – עניתי לו .
" אני מקווה שאני מפנטז וזה בכלל די אקראי כל העניין הזה שהם נעלמים באותו זמן "  
    – אמר דני .
"  אני דווקא די חושש , היות ומדובר ביותר מידי היעלמויות משותפות בכדי שזה יהיה
    מקרי וכל הכבוד שהעין שלך הצליחה לצוד את העניין בשחזור של הצילומים " – אמרתי והצעתי לו להתקין שתי מצלמות סמויות בשני המקומות אשר עדיין לא "מכוסים"
בבית הקפה , הכוונה למשרד ולמחסן הקטן מאחורי המטבח .
עוד באותו הלילה לאחר שבית הקפה נסגר , התקנתי את שתי המצלמות הסמויות אשר חוברו למערכת הקלטה קטנה בגודלה אשר הוסתרה בתעלות המיזוג .
כשבוע לאחר מכן צפינו בהקלטות ולהפתעתנו , רעייתו והטבח לא נראו במשרד או במחסן היכן שהותקנו המצלמות הסמויות , לא ביחד ולא לחוד , אבל כן נראו נעלמים שוב כל אחד מאזור עבודתו .
לאחר ניתוח העניין אמרתי לו כי ישנה מצלמה מעל הכניסה לבית הקפה והם לא נראים יוצאים משם , לכן כנראה שהם נעלמים החוצה דרך הדלת האחורית , זו הברירה היחידה
שישנה ולכן כדאי למקם תצפית של חוקר פרטי על החצר האחורית בכדי לראות מה מתרחש .
הכנסתי טנדר ישן לחצר האחורית של בית הקפה ועסקים נוספים אחרים , והרגלתי את באי המקום לטנדר , ולאחר מספר ימים חוקר התחמק פנימה לארגז האחורי בטנדר כשהוא מוכן לצילום וכך החלפנו משמרות בין החוקרים .
כמו תמיד, תפקידו של חוקר פרטי טוב מצריך בעיקר סבלנות – שבדרך כלל משתלמת.
כעבור יומיים בשעה שלש בצהריים , בית הקפה לא היה עמוס במיוחד ודני נסע לסיבוב הספקים היומי שלו , נראתה רעייתו יוצאת מהדלת האחורית של בית הקפה , חוצה את החצר ונכנסת למבנה אשר שימש כשירותים לבית מלאכה לאומנויות ששכן בסמוך .
פתחה את דלת השירותים במפתח שהיה ברשותה , נכנסה , סגרה על עצמה וכעבור מספר שניות ממש , יצא הטבח , ניגש למבנה השירותים , מלמל משהו לעבר הדלת , פתח ונכנס פנימה גם הוא .
 
 
מדובר במבנה קטן עם דלת אחת ותא אחד בלבד של שירותים ושניהם בפנים בתוך התא הקטן כך שהתשובה לתעלומה ברורה כשמש בשעה שלש בצהריים .
כמובן שהחוקר תיעד הכול מתוך הטנדר במצלמת וידאו וכשהצגתי לבעלה את הראיות , הוא " התפרק " לגמרי לחתיכות היות וגם חיי המשפחה שלו נהרסו וגם לא יוכל לקיים את העסק ביחד עם רעייתו , לכן הכול נראה לו שחור לגמרי .
דני ביקש ממני להתקין מצלמה סמויה בתוך השירותים שרעייתו והטבח נכנסו אליהם , אמרתי לו כי לא ניתן מבחינה חוקית היות ומבנה השירותים אינו בבעלותו וזו הסגת גבול
וחדירה לתחום הפרט , אך לדעתי מספיק במה שצילמנו ואין צורך להביך את כל הצדדים
יתר על המידה , כולל את עצמו והיא לא תוכל להכחיש את הראיות .
 
דני שמר על איפוק יום או יומיים והושיב את רעייתו לשיחה בשעה אחת וחצי בלילה
לאחר שהלך אחרון העובדים ולא היה איש במקום , אני ישבתי ברכב במרחק מה מהמקום
זאת לבקשתו היות והכרתי את שני בני הזוג ולמקרה שיצטרך חיזוקים נוספים .
השיחה איתה הייתה מוקלטת בהמלצתי כדי שלא תתלונן אי – פעם כי הוא איים , סחט אותה או כל דבר אחר היות ולא ניתן לדעת כיצד יתגלגלו הדברים .
 
להפתעתי דני היה מאופק והיא הודתה בכל מיד , פרצה בבכי ואמרה כי תסכים לכל החלטה שלו והיא אינה מעוניינת לפרק את הבית היות ומדובר במשהו פיזי והמעידה שלה לא הייתה רגשית ולטבח אין משמעות רגשית בעיניה , אך את דני זה לא עניין כל כך .
 
דני פעל מתוך שיקולים קרים כמו שהיה רגיל בעסקים , כאילו התעורר מהכאוס בו נמצא , קרא את המפה וידע לאן פניו מועדות .
 את הטבח הוא פיטר מיד ואף שילם לו את הפיצויים כחוק , ביקש להתגרש מרעייתו ולחלק את הרכוש הפרטי ואירית לא הערימה כל מכשול בעניין זה .
כיום , חצי שנה לאחר המקרה , שני בני הזוג התגרשו ושניהם עובדים באותה המתכונת בדיוק , באותו בית הקפה , היות ולאחר מחשבה מעמיקה שניהם הבינו כי אם יוותרו על העסק והמוניטין רב השנים , שניהם צפויים לקריסה כלכלית אשר אינם מעוניינים בה ולירידה ברמת החיים ויותר גרוע , שני ילדיהם יסבלו מכך גם כן , לכן הבינו כי בעצם
יש להם אינטרס משותף והרצון לחיות ולהתפרנס ברווחה גובר על כל עניין רגשי , וכך נעשה .  
 
 

כל הזכויות שמורות ל- "מדור חקירות - רוני נגר" טל': 054-4516106  
 

 
 

מדור חקירות ויעוץ בטחוני | רוני נגר: 054-4516106  | mador7@gmail.com